Підйомні столи: 7 варіантів їх застосування
Всі знають, що собою представляють підйомні гідравлічні столи і що їх основне завдання – вертикальне переміщення вантажу чи людей. Але далеко не всі здогадуються про всіх можливих варіантах їх застосування.
Тому ми вирішили зробити добірку типових і нетипових варіантів застосування підйомних гідравлічних столів у різних сферах діяльності.
Які бувають підйомні столи
Давайте спершу з'ясуємо, які бувають підйомні столи:
Всі підйомні столи працюють за одним принципом – вони приводяться в дію завдяки гідронасоси і гідроциліндрів. Різниця тільки в габаритах, вантажопідйомності і висоті, на яку стіл може підніматися.
Де ж можна застосовувати підйомні столи
Підйомні гідравлічні столи ножничного типу прості в роботі і знайшли своє застосування в багатьох сферах діяльності. Вони можуть бути корисні не тільки на складах, де потрібно здійснювати вантаження/вивантаження товару, але і на конвеєрних лініях і навіть у приватних домогосподарствах.
Давайте розглянемо конкретні приклади, де і з якою метою можна використовувати підйомні столи.
Варіант 1. Підйомний стіл, як вирівнююча платформа
Це одне з класичних і стандартних застосувань підйомних столів. Застосовується там, де потрібно здійснити переміщення вантажу з різних за рівнем вантажних майданчиків. Наприклад, якщо платформа вантажного автомобіля і підлога складу мають різну висоту. Мабуть, для вирішення саме цих завдань і була створена техніка такого типу.
Дивіться коротке відео:
На відео дуже добре показаний принцип роботи підйомного столу з одинарними ножицями. Очевидно, що без його установки розвантаження і вантаження товару або вантажу може займати багато часу. Крім цього, підйомний стіл у вигляді перевантажувального моста дозволить звести до мінімуму фізичні витрати персоналу, забезпечити робочий процес, а також уникнути витрат на придбання дорогих навантажувачів.
Варіант 2. Підйомний стіл у виробничому конвеєрі
Цей спосіб застосування підйомних столів поширений на виробничих технологічних лініях.
Часто на автоматизованих підприємствах виникає необхідність переміщення виготовленої продукції або комплектуючих вгору/вниз і, як видно на відео, підйомний стіл справляється і з цим завданням.
Для здійснення роботи на конвеєрі стільниці підйомників, як правило, видозмінюються: обладнуються рольганами, можуть повертатися на 180-360° або ж використовуються з відкидною або рухомою платформою. Стільницю для підйомного столу можна виготовити виходячи з завдань.
Варіант 3. Підйомний стіл, як робоче місце
Ще однією областю застосування підйомних столів є використання їх в якості робочого місця.
На фото – працівник з допомогою рокли завозить піддон з продукцією на низькопрофільний підйомний стіл і піднімає робоче місце на необхідний рівень.
Таке застосування дуже актуально в тому випадку, коли працівнику необхідно проводити сортування вантажу, складеного в ящики або ж у виробництві на складальних постах. Тут, для раціональної та ергономічної роботи, як не можна краще підійдуть низькопрофільні гідравлічний столи або пересувні підйомні столи. Вони мають невелику вагу і не вимагають розміщення в приямках.
Варіант 4. Підйомний стіл в автомобільній сфері
Все частіше майстерні та автомобільні салони обзаводяться такою технікою, як ножиці підйомні столи.
І це не дивно. Адже ремонт автомобіля потрібно здійснювати з нижньої його частини. Щоб майстру полегшити роботу майстерня обладнується всілякої підйомної технікою, в тому числі і автомобільними підйомними столами. Для доступу до днища авто, стіл можна комплектувати U-подібною платформою.
В автосалонах підйомні столи, як правило, служать виставкової платформою. Тут установлюються столи з категорії «высокоподъемные ножичні столи».
Що цікаво, в автомобільній сфері підйомні столи можна використовувати дуже різноманітно.
Варіант 5. Підйомний стіл, як альтернатива вантажного ліфта
Як не крути, а встановлення ліфта недешеве задоволення, тим більше, якщо мова йде про невеликий висоті. Встановлення повноцінної ліфтової кабіни буде просто нераціональним рішенням, тому у складських і виробничих приміщеннях часто можна зустріти высокоподъемный ножичний стіл, який виконує функції ліфта.
Варіант 6. Підйомні столи в домашньому застосуванні
В європейських країнах вже давно не новинка застосування підйомних столів з метою забезпечення комфорту в громадських місцях для таких верств населення, як, наприклад, інваліди, літні люди і т. п.
В нашій країні обладнати сходи такими ось підйомниками поки можливо лише в індивідуальному порядку. Як правило, це приватні будинки, в яких встановлюються підйомні столи з одинарними ножицями або ж консольні (щоглові) підйомники, в тому випадку, якщо потрібно здійснювати підйом понад двох поверхів.
Варіант 7. Підйомні столи (платформи) – вирішуємо більш глобальні завдання
На ряду з виконанням простих і звичних завдань, гідравлічні підйомні столи (платформи) можуть виконувати переміщення надважких і негабаритних вантажів в рамках великих проектів.
Як бачимо, гідравлічні підйомні столи – це універсальний тип підйомного обладнання, призначений для автоматизації багатьох процесів.
Ну, і наостанок варто відзначити. Покупка і установка підйомних столів на перший погляд здаються досить вагомим капіталовкладенням. Але при їх експлуатації стає зрозумілим, що вони здатні принести вигоду в короткі терміни і з досить невеликим циклом окупності.
- Вантажопідйомність: до 10 000 кг
- Клас захисту: IP54
- Може використовуватися на виробництві, складі або станції техобслуговування
- Автоматична система управління
Опис конструкції Підйомний стіл з одинарними ножицями складається з опорної конструкції, ножичного механізму, верхньої платформи для розміщення вантажу й електрогідравлічного вузла. Опорна площина має плоску форму; в деяких випадках на ній передбачені напрямні рейки для колісних елементів ножичного
- Можливість установки без приямка
- Вантажопідйомність — до 2 000 кг
- Компактна конструкція
- Суцільна або U-подібна платформа
Опис конструкції Низькопрофільні підйомні столи мають практично таку ж конструкцію, як і стандартні моделі. Вони складаються з основи, ножичної конструкції, гідравлічного вузла, вантажної платформи і блоку управління. Розташовані навхрест рухливі балки мають спеціальну форму, що дозволяє їм складат
- Висота підйому: до 4 300 мм
- Площа платформи: від 1,35 до 6 м²
- Додаткові системи безпеки
- Працює від промислової електромережі (380 В, 50 Гц)
Опис конструкції Високопідйомні столи принципово не відрізняються від стандартних підйомників у плані конструкції і способу дії. Головна відмінність — наявність двох ножичних механізмів замість одного. Це дозволяє збільшити висоту підйому вантажної платформи без збільшення її площі. Но
- Збільшена довжина платформи
- Вантажопідйомність: до 8 000 кг
- Діапазон висоти підйому: 900 - 2000 мм
- Посилена конструкція
Опис конструкції Головна відмінність цієї категорії підйомних пристроїв — подовжена платформа. Завдяки цьому довгі столи застосовуються, наприклад, у деревообробній промисловості — для підйому колод, пиломатеріалів та інших продуктів виробництва. Також з їх допомогою можна здійснювати в