Розробка логістичного проекту
Які завдання вирішує
- Верифікація процесів та інтеграція з інформаційною системою
- Оптимізує вхідні та вихідні логістичні процеси
- Утилізує (ущільнює) площі відповідних зон складу
- Забезпечує варіантністю рішень та окреслює їх послідовність
Які переваги цієї послуги
- Неупереджений аналіз стану
- Розробка проєкту враховуючи наявні ресурси
- Багаторічний досвід бенчмаркінгу “Склад Сервіс”
- Допомога при провадженні змін
- Можливість подальшої підтримки “Склад Сервіс”
Розробка логістичного проєкту зазвичай потрібна у наступних випадках: є бажання побудувати новий склад, потрібно реорганізувати та оптимізувати процеси у наявному приміщенні. В обох випадках є певні моменти. Зупинимося на них.
Побудова нового приміщення зазвичай передбачає наявність певної прогностичної моделі розвитку компанії, але не має чітких окреслених схем логістичних потоків. Саме для цього розробляють логістичний проєкт, який містить ескізно-технологічну модель. Своєю чергою, вона містить моделювання потенційних потоків, відповідне до них зонування ділянок складу та розрахунок площ. Все це розраховується з огляду на показники зростання складу. Таким чином Замовник отримує готовий проєкт з оптимальними параметрами складу, ділянками та закріпленими за ними операціями, а також раціонально підібраним до них обладнанням, тарою та технікою. Все це дозволяє уникнути незапланованих видатків при будівництві або облаштуванні нового приміщення.
Реорганізація та / або оптимізація процесів у наявному приміщенні, де відбуваються складські процеси, має певні складності. По-перше, необхідно враховувати, що перебудова логістичних процесів відбуватиметься на підприємстві, що не може зупинити операції з вантажем. По-друге, треба враховувати наявні ресурси підприємства, як-то: персонал, техніку та її стан, обладнання, тароматеріали. Все це враховується менеджерами проєктної групи “Склад Сервіс” при розробці концепції нового логістичного проєкту. Адже потрібно не просто розробити проєкт, що задовольнить мрію власника, а зробити його придатним до впровадження з огляду на оптимальне використання наявних ресурсів.
Саме тому послуга розробки логістичного проєкту містить:
- повний аудит вхідних та вихідних вантажних потоків, оборотності складу;
- аналіз ефективності роботи ділянок складу;
- оцінювання рівня інтеграції логістичних підсистем;
- моделювання процесів та оптимізацію параметрів складу;
- пропозиції щодо повної або часткової автоматизації ділянок та / або операцій;
- розрахунок ресурсів для експлуатації з огляду на стратегічні показники щорічного зростання;
- пропозиції по модернізації та впровадженню системи управління складом WMS;
- техніко-економічний аналіз ефективності та окупності запропонованого проєкту;
- створення технологічної документації.
В результаті Замовник отримує комплексну логічно побудовану технологічну модель із зазначенням етапів впровадження змін. Окреслені зміни Замовник може робити власними силами через створені проєктні команди. Або залучати консультантів “Склад Сервіс”, які спеціалізуються на питаннях симуляції, моделювання, автоматизації процесів, постачанні обладнання та техніки. В останньому випадку Замовник отримує розробку логістичного проєкту та його реалізацію під ключ з мінімальним залученням адміністративного ресурсу та лінійних менеджерів.
- Аудит логістичних процесів in-hous, фізично відвідуючи приміщення, корекція даних щодо наявних в системі управлінського обліку
- Аналіз якісних та кількісних показників за функціональними зонами, операціями, ресурсами та можливостями розвитку компанії
- Формування оптимальних схем матеріальних потоків
- Розробка відповідних технологічних рішень
- Створення симуляційних та візуальних моделей
- Оцифрування процесів та операцій
- Розробка та затвердження фінального опису логістичного проєкту
- Створення деталізованої технологічної документації
- Покроковий план заходів з реалізації затвердженої концепції проєкту