Наразі одне з головних питань – це наявність площ для ведення бізнесу. Компанії вирішують – орендувати (дороге та неідеальне приміщення) чи будувати (нести значні інвестиції та стикатися з бюрократичними процедурами). «Відбудова логістики» – це в першу чергу завдання всіх бізнесів в Україні, але також нещодавній вебінар компанії «Склад Сервіс». Спікери окреслили нові виклики, надали практичні поради та зробили огляд світового досвіду швидкомонтованих споруд, як гарної альтернативи капітальному будівництву.

Щодо оренди, тенденція на ринку Львівської області, як регіону з високим попитом на складську нерухомість, наразі наступна. Вартість складських приміщень до 24.03.2022 становила 4 – 5 у.о./м.кв. , зараз 6 – 8,5 у.о/м.кв., тобто маємо приблизно на 40% збільшення вартості. Водночас вакантність становить лише 1 – 2%.

Це означає, що власникам бізнесу потрібно робити вибір: орендувати приміщення далеко не завжди достатнього рівня, або побудувати під власні потреби за найменший проміжок часу. В обхід капітальному будівництву цього можна досягти завдяки швидкомонтованим спорудам.

В Європі загальна кількість реалізованих швидкомонтованих складів зростає: 374 будівлі у 2019 році проти 481 у 2021 році. З них склади з алюмінієвою конструкцією у 2019 р. становили 364 приміщення, у 2021 р. – 473 приміщення, склади зі сталевою конструкцією відповідно 10 та 8.

Такі споруди використовують у різних сферах бізнесу: аграрії, логісти, промисловці тощо

Переваги швидкомонтованих споруд:

  • термін погоджень та будівництва швидше у середньому в 4 – 8 разів;
  • немає потреби виділяти окремий адміністративний ресурс, як при капбудівництві;
  • на відміну від оренди, є можливість збільшити капіталізацію компанії. Фактично компанія інвестує в себе та отримує швидку окупність проєкту.

Ну й на додачу. Швидкомонтовані споруди для комерційного зберігання це:

  • можливість за 1 – 2 місяці отримати «під ключ» новий або збільшений простір зберігання;
  • провести релокацію складу за 5 - 10 діб в залежності від ситуації на ринку;
  • зберігати товари 24/7 за будь-яких погодних умов;
  • знизити витрати на електроенергію у світлий час доби;
  • за потреби наростити площі методом стикування споруд одна з іншою.

Варіанти є. Терміни виробництва та постачання в межах 4 – 6 тижнів. Завдяки виробничим партнерам «Склад Сервіс» замовлення з України йдуть у пріоритеті. Попит на швидкомонтовані є, наші спеціалісти постійно на зв’язку та готові до інтеграції будь-яких рішень. Запускаємо бізнеси, підіймаємо економіку України.