На сьогодні навряд чи знайдеться склад, що може обійтися без штабелера. Там, де використовується ярусне зберігання, завжди є необхідність у техніці для складу, яка здатна штабелювати вантажі та переміщати їх на невеликі відстані. 

Нескладне у використанні обладнання - складські штабелери - чудово функціонують як в закритих приміщеннях, так і на відкритому майданчику. При цьому варто враховувати, що така техніка еффективніше на рівному покритті.

Існує кілька типів складських вантажної техніки - від механічних ручних штабелерів до електропідйомників. Звичайно, вантажопідйомність і висота підйому самохідних електричних штабелерів - вище, ніж ручних механічних.

Розглянемо кожен з варіантів детальніше:

4d34f48c4a8b986005b91a00900ebc1c.jpg (103 KB)Механічний штабелер призначений для роботи з вантажами на невеликих складах з низькою інтенсивністю вантажного потоку. Дає можливість працювати у вузьких проходах між стелажами, здатний піднімати палети на висоту до 3.5 метрів і складати їх безпосередньо на підлогу, укладаючи піддони в декілька ярусів.

Штабелери прості в керуванні і спеціально навчати роботі з ними немає необхідності - оператор качає ручку управління або натискає педаль. Переміщення обладнання здійснюється беспосередньо фізичними силами оператора, за допомогою ручки закріплених на рамі.

Переваги ручного гідравлічного штабелера:

 • простий в експлуатації;
 • компактний;
 • доступний за ціною.

 

Обираючи певний вид обладнання необхідно враховувати вантажообіг і складську площу, де буде експлуатуватися. Деяким складах достатньо ручного штабелера, при вантажообігу до 70 палет в зміну вже знадобиться електричний, а понад - самохідний штабелер.

Електроштабелер в рази підвищує продуктивність за рахунок оснащення акумуляторною батареєю і електродвигуном.

Робота з вантажем відбувається значно швидше, ніж при роботі ручної моделі. Пересування здійснюється оператором, але при цьому вага штабелера за рахунок ваги і двигуна значно вище. Їх ефективно застосовувати для завантаження/розвантаження, при цьому висота підйому вил може досягати 6 м з допустимою вантажопідйомністю, до 2,5 т.

81c91bd99f15f4122325f5dd906ea085.jpg (60 KB)

Ручні та напівелектричні моделі часто використовуються в парі з гідравлічним візком (роклою), що застосовується лише для транспортування палет.

Самохідні штабелери за функціями схожі з вилковим навантажувачем, і здатні не тільки піднімати вантаж, але й перевозити його. Це найпродуктивніший вид штабелерів, що здатний обслуговувати високі стелажі та працювати з палетованим вантажем, укладаючи їх в 4-5 ярусів.

Технічні характеристики:

 • вантажопідйомність до 2 т;
 • висота підйому вил до 6 м;
 • габарити дозволяють працювати в проходах шириною 2,1-2.9 м;
 • робота зі стеллажними системами та штабелювання паллет

Модельний ряд такого виду має свої особливості: зручні повідкові - управління відбувається за допомогою довгої рукояті, оператор супроводжує техніку, що рухається, по складу. Модель з відкидною платформою комфортна тим, що при необхідності пересування оператор розкладає платформу та стає на неї. Є ще варіанти з кабіною, коли оператор керує штабелер, перебуваючи безпосередньо в ній.

Використовуючи такий вид штабелерів, значно мінімізуються фізичні витрати - це хороша альтернатива вилковим навантажувачам. З появою нових систем складування виникла необхідність укладання палет в глибокі стелажі. Для цих робіт на базі самохідного штабелера створений ричтрак.

Річтрак можна назвати вдосконаленою моделлю самохідного штабелера. Тут перевагою і головною відмінністю є телескопічна щогла, що висувається вперед для розміщення паллет на необхідну глибину. Широко використовується на складах з багаторівневою системою зберігання. 

У багатьох моделях ричтрака встановлені механізми нахилу щогли та вил, а також каретка бічного зсуву.

dadf8f07e40fa412a7c0e943861b4223.jpg (54 KB)

Розрізняють три варіанти ричтраків:

 • висотні (підйом вантажу на висоту до 12 м);
 • вузькопрохідні (компактні);
 • з висувною кареткою (для глибоких стелажів).

Важливо! Як і будь-якому штабелеру, для ричтрака також необхідна ідеально рівна підлога в приміщенні.

Основні технічні характеристики:

 • вантажопідйомність до 2 т;
 • висота підйому вил до 12 м;
 • габарити дозволяють працювати в проходах шириною до 3-х м.
 • транспортування по складу.

Світ сучасного обладнання для складу дуже різноманітний і нерідко складно зробити правильний вибір. Але все можна вирішити - раціонально поставитися до вибору потрібного варіанту. Компанія «Склад Сервіс» пропонує широкий асортимент штабелерів, що дозволять оптимізувати роботу складу, стануть практичним і економічно вигідним рішенням.

На максимально вигідних умовах в «Склад Сервіс» можна придбати складське обладнання та техніку високої якості від кращих світових виробників. Офіційна гарантія, професійний сервіс та всебічна підтримка з нашого боку допоможе вирішити вашу задачу.

Телефонуйте і ми підберемо штабелер, який стане одним з найцінніших помічників на складі!