Вірний помічник на складі: види та можливості складських штабелерів
На сьогодні навряд чи знайдеться склад, що може обійтися без штабелера. Там, де використовується ярусне зберігання, завжди є необхідність у техніці для складу, яка здатна штабелювати вантажі та переміщати їх на невеликі відстані.
Нескладне у використанні обладнання - складські штабелери - чудово функціонують як в закритих приміщеннях, так і на відкритому майданчику. При цьому варто враховувати, що така техніка еффективніше на рівному покритті.
Існує кілька типів складських вантажної техніки - від механічних ручних штабелерів до електропідйомників. Звичайно, вантажопідйомність і висота підйому самохідних електричних штабелерів - вище, ніж ручних механічних.
Розглянемо кожен з варіантів детальніше:
Механічний штабелер призначений для роботи з вантажами на невеликих складах з низькою інтенсивністю вантажного потоку. Дає можливість працювати у вузьких проходах між стелажами, здатний піднімати палети на висоту до 3.5 метрів і складати їх безпосередньо на підлогу, укладаючи піддони в декілька ярусів.
Штабелери прості в керуванні і спеціально навчати роботі з ними немає необхідності - оператор качає ручку управління або натискає педаль. Переміщення обладнання здійснюється беспосередньо фізичними силами оператора, за допомогою ручки закріплених на рамі.
Переваги ручного гідравлічного штабелера:
- простий в експлуатації;
- компактний;
- доступний за ціною.
Обираючи певний вид обладнання необхідно враховувати вантажообіг і складську площу, де буде експлуатуватися. Деяким складах достатньо ручного штабелера, при вантажообігу до 70 палет в зміну вже знадобиться електричний, а понад - самохідний штабелер.
Електроштабелер в рази підвищує продуктивність за рахунок оснащення акумуляторною батареєю і електродвигуном.
Робота з вантажем відбувається значно швидше, ніж при роботі ручної моделі. Пересування здійснюється оператором, але при цьому вага штабелера за рахунок ваги і двигуна значно вище. Їх ефективно застосовувати для завантаження/розвантаження, при цьому висота підйому вил може досягати 6 м з допустимою вантажопідйомністю, до 2,5 т.
Ручні та напівелектричні моделі часто використовуються в парі з гідравлічним візком (роклою), що застосовується лише для транспортування палет.
Самохідні штабелери за функціями схожі з вилковим навантажувачем, і здатні не тільки піднімати вантаж, але й перевозити його. Це найпродуктивніший вид штабелерів, що здатний обслуговувати високі стелажі та працювати з палетованим вантажем, укладаючи їх в 4-5 ярусів.
Технічні характеристики:
- вантажопідйомність до 2 т;
- висота підйому вил до 6 м;
- габарити дозволяють працювати в проходах шириною 2,1-2.9 м;
- робота зі стеллажними системами та штабелювання паллет
Модельний ряд такого виду має свої особливості: зручні повідкові - управління відбувається за допомогою довгої рукояті, оператор супроводжує техніку, що рухається, по складу. Модель з відкидною платформою комфортна тим, що при необхідності пересування оператор розкладає платформу та стає на неї. Є ще варіанти з кабіною, коли оператор керує штабелер, перебуваючи безпосередньо в ній.
Використовуючи такий вид штабелерів, значно мінімізуються фізичні витрати - це хороша альтернатива вилковим навантажувачам. З появою нових систем складування виникла необхідність укладання палет в глибокі стелажі. Для цих робіт на базі самохідного штабелера створений ричтрак.
Річтрак можна назвати вдосконаленою моделлю самохідного штабелера. Тут перевагою і головною відмінністю є телескопічна щогла, що висувається вперед для розміщення паллет на необхідну глибину. Широко використовується на складах з багаторівневою системою зберігання.
У багатьох моделях ричтрака встановлені механізми нахилу щогли та вил, а також каретка бічного зсуву.
Розрізняють три варіанти ричтраків:
- висотні (підйом вантажу на висоту до 12 м);
- вузькопрохідні (компактні);
- з висувною кареткою (для глибоких стелажів).
Важливо! Як і будь-якому штабелеру, для ричтрака також необхідна ідеально рівна підлога в приміщенні.
Основні технічні характеристики:
- вантажопідйомність до 2 т;
- висота підйому вил до 12 м;
- габарити дозволяють працювати в проходах шириною до 3-х м.
- транспортування по складу.
Світ сучасного обладнання для складу дуже різноманітний і нерідко складно зробити правильний вибір. Але все можна вирішити - раціонально поставитися до вибору потрібного варіанту. Компанія «Склад Сервіс» пропонує широкий асортимент штабелерів, що дозволять оптимізувати роботу складу, стануть практичним і економічно вигідним рішенням.
На максимально вигідних умовах в «Склад Сервіс» можна придбати складське обладнання та техніку високої якості від кращих світових виробників. Офіційна гарантія, професійний сервіс та всебічна підтримка з нашого боку допоможе вирішити вашу задачу.
Телефонуйте і ми підберемо штабелер, який стане одним з найцінніших помічників на складі!
- Робочий коридор (Ast): 2 700-3 300 мм
- Вантажопідйомність: до 2 500 кг
- Підйом вантажів на висоту до 12 м
- Можливість захоплення піддона з будь-якого боку
Опис конструкції Річтраки – спеціалізована складська техніка, що поєднує в собі компактність і вантажопідйомність. Висота розміщення палетів може досягати від 5 до 12 метрів, при цьому забезпечується достатній рівень маневреності та керованості для ефективної роботи на складах із багатоярусни
- Вантажопідйомність: 1 000-2 000 кг
- Висота підйому: від 2 500 до 3 600 мм
- Невисока швидкість роботи
- Найкраще рішення для невеликих площ
Опис конструкції Електричні штабелери, призначені для ефективної роботи в обмеженому просторі, підійдуть для використання навіть на майданчиках із вузькими проходами між стелажами та іншими нерухомими об'єктами. Ці агрегати мають невеликі габарити і достатню висоту для підйому на 3-4 поверх багатоя
- Макс. висота підйому: 5 500 мм
- Вантажопідйомність: до 1 600 кг
- Повний огляд робочого простору
- Наявність пішохідного режиму (при складеній платформі)
Опис конструкції Самохідний електроштабелер – гідна альтернатива повідковим аналогам: різниця в ціні невелика і з надлишком окуповується завдяки підвищенню ефективності роботи персоналу. Крім того, за рахунок платформи фізичне навантаження на оператора значно знижується. Самохідний штабелер&
- Висота підйому: до 5 000 мм
- Робочий коридор: 3 200-3 385 мм
- Номінальна вантажопідйомність: 1 200-1 500 кг
- Залишкова вантажопідйомність: 300-750 кг
Опис конструкції Противаговий штабелер має більш витягнутий профіль порівняно зі стандартними моделями. Це знижує маневреність, але при цьому дозволяє змістити центр ваги, що в кінцевому підсумку забезпечує вантажопідйомність до 1500 кг. При цьому висота підйому може досягати 5 м. Також є можливіст