Вірний помічник на складі: види та можливості складських штабелерів

статті
Вірний помічник на складі: види та можливості складських штабелерів Вірний помічник на складі: види та можливості складських штабелерів Вірний помічник на складі: види та можливості складських штабелерів

На сьогодні навряд чи знайдеться склад, що може обійтися без штабелера. Там, де використовується ярусне зберігання, завжди є необхідність у техніці для складу, яка здатна штабелювати вантажі та переміщати їх на невеликі відстані. 

Нескладне у використанні обладнання - складські штабелери - чудово функціонують як в закритих приміщеннях, так і на відкритому майданчику. При цьому варто враховувати, що така техніка еффективніше на рівному покритті.

Існує кілька типів складських вантажної техніки - від механічних ручних штабелерів до електропідйомників. Звичайно, вантажопідйомність і висота підйому самохідних електричних штабелерів - вище, ніж ручних механічних.

Розглянемо кожен з варіантів детальніше:

4d34f48c4a8b986005b91a00900ebc1c.jpg (103 KB)Механічний штабелер призначений для роботи з вантажами на невеликих складах з низькою інтенсивністю вантажного потоку. Дає можливість працювати у вузьких проходах між стелажами, здатний піднімати палети на висоту до 3.5 метрів і складати їх безпосередньо на підлогу, укладаючи піддони в декілька ярусів.

Штабелери прості в керуванні і спеціально навчати роботі з ними немає необхідності - оператор качає ручку управління або натискає педаль. Переміщення обладнання здійснюється беспосередньо фізичними силами оператора, за допомогою ручки закріплених на рамі.

Переваги ручного гідравлічного штабелера:

 • простий в експлуатації;
 • компактний;
 • доступний за ціною.

 

Обираючи певний вид обладнання необхідно враховувати вантажообіг і складську площу, де буде експлуатуватися. Деяким складах достатньо ручного штабелера, при вантажообігу до 70 палет в зміну вже знадобиться електричний, а понад - самохідний штабелер.

Електроштабелер в рази підвищує продуктивність за рахунок оснащення акумуляторною батареєю і електродвигуном.

Робота з вантажем відбувається значно швидше, ніж при роботі ручної моделі. Пересування здійснюється оператором, але при цьому вага штабелера за рахунок ваги і двигуна значно вище. Їх ефективно застосовувати для завантаження/розвантаження, при цьому висота підйому вил може досягати 6 м з допустимою вантажопідйомністю, до 2,5 т.

81c91bd99f15f4122325f5dd906ea085.jpg (60 KB)

Ручні та напівелектричні моделі часто використовуються в парі з гідравлічним візком (роклою), що застосовується лише для транспортування палет.

Самохідні штабелери за функціями схожі з вилковим навантажувачем, і здатні не тільки піднімати вантаж, але й перевозити його. Це найпродуктивніший вид штабелерів, що здатний обслуговувати високі стелажі та працювати з палетованим вантажем, укладаючи їх в 4-5 ярусів.

Технічні характеристики:

 • вантажопідйомність до 2 т;
 • висота підйому вил до 6 м;
 • габарити дозволяють працювати в проходах шириною 2,1-2.9 м;
 • робота зі стеллажними системами та штабелювання паллет

Модельний ряд такого виду має свої особливості: зручні повідкові - управління відбувається за допомогою довгої рукояті, оператор супроводжує техніку, що рухається, по складу. Модель з відкидною платформою комфортна тим, що при необхідності пересування оператор розкладає платформу та стає на неї. Є ще варіанти з кабіною, коли оператор керує штабелер, перебуваючи безпосередньо в ній.

Використовуючи такий вид штабелерів, значно мінімізуються фізичні витрати - це хороша альтернатива вилковим навантажувачам. З появою нових систем складування виникла необхідність укладання палет в глибокі стелажі. Для цих робіт на базі самохідного штабелера створений ричтрак.

Річтрак можна назвати вдосконаленою моделлю самохідного штабелера. Тут перевагою і головною відмінністю є телескопічна щогла, що висувається вперед для розміщення паллет на необхідну глибину. Широко використовується на складах з багаторівневою системою зберігання. 

У багатьох моделях ричтрака встановлені механізми нахилу щогли та вил, а також каретка бічного зсуву.

dadf8f07e40fa412a7c0e943861b4223.jpg (54 KB)

Розрізняють три варіанти ричтраків:

 • висотні (підйом вантажу на висоту до 12 м);
 • вузькопрохідні (компактні);
 • з висувною кареткою (для глибоких стелажів).

Важливо! Як і будь-якому штабелеру, для ричтрака також необхідна ідеально рівна підлога в приміщенні.

Основні технічні характеристики:

 • вантажопідйомність до 2 т;
 • висота підйому вил до 12 м;
 • габарити дозволяють працювати в проходах шириною до 3-х м.
 • транспортування по складу.

Світ сучасного обладнання для складу дуже різноманітний і нерідко складно зробити правильний вибір. Але все можна вирішити - раціонально поставитися до вибору потрібного варіанту. Компанія «Склад Сервіс» пропонує широкий асортимент штабелерів, що дозволять оптимізувати роботу складу, стануть практичним і економічно вигідним рішенням.

На максимально вигідних умовах в «Склад Сервіс» можна придбати складське обладнання та техніку високої якості від кращих світових виробників. Офіційна гарантія, професійний сервіс та всебічна підтримка з нашого боку допоможе вирішити вашу задачу.

Телефонуйте і ми підберемо штабелер, який стане одним з найцінніших помічників на складі!

Рішення від Склад Сервіс
Річтраки (штабелери з висувною щоглою) Річтраки (штабелери з висувною щоглою) Річтраки (штабелери з висувною щоглою)
Топ продажів
 • Робочий коридор (Ast): 2 700-3 300 мм
 • Вантажопідйомність: до 2 500 кг
 • Підйом вантажів на висоту до 12 м
 • Можливість захоплення піддона з будь-якого боку
підходить для
Переміщення і штабелювання вантажу на високих рівнях

Опис конструкції Річтраки – спеціалізована складська техніка, що поєднує в собі компактність і вантажопідйомність. Висота розміщення палетів може досягати від 5 до 12 метрів, при цьому забезпечується достатній рівень маневреності та керованості для ефективної роботи на складах із багатоярусни

Докладніше
Штабелери електричні повідкові Штабелери електричні повідкові Штабелери електричні повідкові
На складі
 • Вантажопідйомність: 1 000-2 000 кг
 • Висота підйому: від 2 500 до 3 600 мм
 • Невисока швидкість роботи
 • Найкраще рішення для невеликих площ
підходить для
Закриті складські приміщення з багатоярусними стелажами

Опис конструкції Штабелери, призначені для ефективної роботи в обмеженому просторі, підійдуть для використання навіть на майданчиках із вузькими проходами між стелажами та іншими нерухомими об'єктами. Ці агрегати мають невеликі габарити і достатню висоту для підйому на 3-4 поверх багатоярусного сте

Докладніше
Штабелери електричні самохідні Штабелери електричні самохідні Штабелери електричні самохідні
Топ продажів
На складі
 • Макс. висота підйому: 5 500 мм
 • Вантажопідйомність: до 1 600 кг
 • Повний огляд робочого простору
 • Наявність пішохідного режиму (при складеній платформі)
підходить для
Великі складські і виробничі об'єкти

Опис конструкції Електроштабелер – гідна альтернатива повідковим аналогам: різниця в ціні невелика і з надлишком окуповується завдяки підвищенню ефективності роботи персоналу. Крім того, за рахунок платформи фізичне навантаження на оператора значно знижується. Електричний штабелер значн

Докладніше
Штабелер противаговий (самохідний) Штабелер противаговий (самохідний) Штабелер противаговий (самохідний)
 • Висота підйому: до 5 000 мм
 • Робочий коридор: 3 200-3 385 мм
 • Номінальна вантажопідйомність: 1 200-1 500 кг
 • Залишкова вантажопідйомність: 300-750 кг
підходить для
Робота в закритих приміщеннях
Транспортування негабаритних вантажів

Опис конструкції Противаговий штабелер має більш витягнутий профіль порівняно зі стандартними моделями. Це знижує маневреність, але при цьому дозволяє змістити центр ваги, що в кінцевому підсумку забезпечує вантажопідйомність до 1500 кг. При цьому висота підйому може досягати 5 м. Також є можливіст

Докладніше