Тенденції розвитку транспорту на 2020 рік

статті
Тенденції розвитку транспорту на 2020 рік Тенденції розвитку транспорту на 2020 рік Тенденції розвитку транспорту на 2020 рік

Найближчим часом передбачається, що моніторинг транспортних засобів відбуватиметься виключно завдяки IT-технологій і високошвидкісного стільникового зв'язку 5G. Експерти американської компанії Verizon Connect акцентують увагу на основних тенденціях розвитку в транспортній галузі на 2020 році. Про них і піде мова в цій статті.


Відео як складова частина аналізу даних

Відеодані залишаються затребуваними у всіх галузях і транспортна не виняток. Відео в повній мірі фіксує ситуацію, це сприяє безпеці руху, захисту водія та транспортних засобів і так буде найближчим часом. Надалі очікується розвиток інтелектуального аналізу, отриманої інформації з відео. Ефективність застосування відеоданих в транспортній сфері очевидна, а вже тим більше при використанні програмного забезпечення в тандемі з іншими транспортними засобами, наприклад, безпілотними апаратами.

tendencii-razvitiya-transporta-na-2020-god-1.jpg (107 KB)

Впровадження інновацій

Зосередженість компаній на безпеці та збільшенні продуктивності, сприятиме впровадженню нових технологій з великим розмахом. Інноваційні розробки, з використанням штучного інтелекту, в тому числі, стануть найбільш затребувані та популяризовані. На крок попереду своїх конкурентів будуть ті компанії та підприємства, які відстежуватимуть і впроваджуватимуть інноваційні рішення, що надалі стане значною перевагою в їх діяльності.

Електричні транспортні засоби

Електромобілем зараз нікого не здивувати, але поки що їх чисельність на наших дорогах незначна. Найближчим часом аналітики вважають, що до 2030 року число електромобілів збільшитися щонайменше в 5 разів у порівнянні з 2019 роком. 

Очевидність такого прогнозу полягає в тому, що незалежно від форми власності, державні чи приватні структури, підприємства та організації, все більше прагнутимуть стабільного розвитку. Очікується, що в міру затребуваності і збільшення чисельності електромобілів, моніторинг автопарків буде містити інформацію щодо споживання кількості електроенергії, часу зарядки та ін.

tendencii-razvitiya-transporta-na-2020-god-2.jpg (165 KB)

Автономні технології

Стратегія подальшого розвитку транспортної галузі буде ґрунтуватися на інвестиціях в автономні технології. Автомобільна екосистема має тенденцію розвиватися й зростати. Реалізації автономного руху сприяє впровадження 5G, на сьогоднішній день стандартними в більшості автомоделей вже є системи ADAS, що віщує майбутнє AV-систем. Все це може позитивно позначитися на продуктивності та безпеці автопарків і мобільних співробітників.

Технологія 5G

За деякими даними в поліпшенні й трансформації доріг важливу роль відіграють пристрої, завдяки підключенню до мережі 5G. Вже окремі країни в цьому році згодні будувати свою стратегію з управління автопарком із застосуванням 5G. Використовуючи дану технологію, значно збільшиться швидкість та обсяг передачі даних мобільною мережею, це в свою чергу сприятиме створенню більш розумної інфраструктури, яка виведе інтелектуальний транспортний засіб на інший рівень. 5G - це хороша перспектива поліпшення, починаючи від відеоканалів до аналізу даних в режимі онлайн, і нові можливості для транспортної галузі в цілому.

Конкретики в прогнозах не варто очікувати, адже у динамічній сфері перевезень робити це ризиковано. Але варто зазначити, що основну роль у розвитку транспортних підприємств відіграють такі системи, як телематика, і ця ж тенденція очікується найближчим часом.