Підлогове покриття для складу: основні вимоги та особливості

статті
Підлогове покриття для складу: основні вимоги та особливості Підлогове покриття для складу: основні вимоги та особливості Підлогове покриття для складу: основні вимоги та особливості

Сучасні складські площі мають відповідати певним вимогам. Висота стелі та колір стін, розстановка стелажів і якість підлоги - все це має вагоме значення в подальшому функціонуванні складу. Як відомо, підлога складу регулярно піддається навантаженням, іноді ударним, тепловим та хімічним впливів. 

Підлогове покриття - це найбільш експлуатований (завантажуваний) елемент складського приміщення. Воно й не дивно, адже на ньому зберігають та переміщують різні товари і грузи, за використанням техніки й обладнання.


На що варто звернути увагу? 

Вибір підлоги для складських територій та приміщень завжди залежить від призначення складу (промисловий/виробничий, універсальний та ін.), типу його конструкції (відкритий чи закритий) і ступеня інтенсивності експлуатації. 

Сюди ж можна додати і класифікацію складу - в одній зі статей ми розповідали, що складські приміщення діляться на класи: «А», «В», «С» і «D». Необхідно враховувати це при виборі підлогового покриття, адже до кожної категорії свої рекомендації. Наприклад, для класу «А» і «В» - поліуретанова, полірована бетонна підлога, для «С» - можна використовувати звичайний асфальт, а для «D» особливих вимог немає.

napolnoe-pokritie.jpg (201 KB)

Основні характеристики покриття підлоги на складі

Зараз на складах в основному бетонна підлога або асфальт. Але, з огляду на особливості експлуатації складської техніки, на деяких складах просто необхідне ідеально рівне покриття. Тому широко застосовувана наливна (епоксидна, полімерна/поліуретанова), бетонна підлога для складу повинна бути рівною, без тріщин, виступів і перепадів. Потрібно суворо враховувати стан підлоги згідно з вимогами до підлогового покриття складу.

Рівна підлога - це основна вимога для безперебійної роботи складської техніки, а також стійкості стелажних конструкцій. Зовсім інакше зі складами ПММ, де незначний ухил підлоги потрібен для стоку розлитих паливно-мастильних матеріалів, а також для зливу в процесі прибирання, коли застосовується вода чи спеціальні розчини/рідини.

Важливим критерієм є відсутність пилу підлогового покриття, так як з часом або при інтенсивності руху техніки виділяється пил, що дуже шкодить здоров'ю. Пил осідає на товарах і вантажах, а очистити потім все це дуже складно і затратно. Це ж стосується і техніки, в механічну частину чи електронні блоки якої проникає пил, що веде до поломок і збоїв у роботі.

2.jpg (43 KB)Утворення тріщин на підлозі складу сприяє зносу ходової та коліс техніки, при цьому швидкість руху техніки знижується, а значить і продуктивність падає. Саме тому одна з головних вимог до підлогового покриття складу - це відсутність тріщин. 

Обираючи будматеріали для монтажу підлог, необхідно звернути увагу на їх якість, враховуючи, наприклад, товщину бетонної плити, армування, основу і т. ін. Уникнути тріщин покриття допоможе правильна розробка ТЗ, де мають бути враховані всі аспекти, включаючи навантаження як динамічну, так і статичну. При проєктуванні складської підлоги варто враховувати і кліматичні умови регіону, стан ґрунту, а також рівень ґрунтових вод на площі, що забудовується.

Пам’ятайте, що забезпечити якісною підлогою склад на етапі будівництва буде надійніше та економніше, ніж потім час від часу ремонтувати й реставрувати її в процесі роботи складу.

Рішення від Склад Сервіс
Полегшений мезонін Stow Shelf Полегшений мезонін Stow Shelf Полегшений мезонін Stow Shelf
  • Навантаження на ярус зберігання: до 300 кг
  • Максимальне використання обсягу складу
  • Доступні різноманітні опції для зручності роботи
підходить для
Штучні вироби
Ящики
Лотки
Коробки

Опис конструкції Поличні стелажі Stow Shelf – компактне обладнання, що дозволяє максимально задіяти корисний об'єм складу для зберігання товару. Профілі стійок і полиць мають мінімально можливі розміри, забезпечуючи достатню жорсткість і надійність конструкції. Ширина профілю стійки – в

Докладніше
Металеві поличні стелажі «Смарт» Металеві поличні стелажі «Смарт» Металеві поличні стелажі «Смарт»
Топ продажів
На складі
  • Навантаження на полицю/стелаж: до 140/1000 кг
  • Довжина/глибина полиці: 600-1200/300-600 мм
  • Компактна конструкція: ефективне використання корисного об'єму
підходить для
Штучні вироби
Ящики
Лотки
Коробки

Опис конструкції Поличний стелаж складається всього з двох основних елементів: (1) Г-подібні стійки з кількома загинами, що одночасно забезпечують жорсткість і є елементами кріплення сусідніх секцій. (2) Суцільні металеві полиці, які дуже легко монтуються за рахунок самозаклинювальних зачепів. Кон

Докладніше
Посилені поличкові стелажі «Мега» Посилені поличкові стелажі «Мега» Посилені поличкові стелажі «Мега»
На складі
  • Навантаження на полицю/стелаж: до 700/3000 кг
  • Довжина/глибина полиці: 600-1200/400-1000 мм
  • Компактна конструкція: ефективне використання корисного об'єму
підходить для
Штучні вироби
Ящики
Лотки
Коробки
Громіздкі вантажі

Опис конструкції Основні елементи стелажів «Мега» – рами і траверси. Рама складається зі стійок шириною профілю 50 мм, з'єднаних між собою системою розпірних зв'язок гвинтовим з'єднанням. Перфорація по всій висоті стійки з кроком 50 мм забезпечує оптимальну конфігурацію стелажа пі

Докладніше