Як зручніше розмістити на складі довгомірні вантажі?

статті
Як зручніше розмістити на складі довгомірні вантажі? Як зручніше розмістити на складі довгомірні вантажі? Як зручніше розмістити на складі довгомірні вантажі?

На сегодняшний день в Украине широкое применение получили стеллажи для хранения мелких, штучных грузов, товаров в коробках и паллетированных грузов. Ввиду низкой стоимости и универсальности применения данные стеллажи (полочные и паллетные) использует большинство компаний. Но что же делать предприятиям, которым нужно обрабатывать длинномерные грузы? Ни паллетные, ни полочные стеллажи к сожалению невозможно использовать для хранения труб или профиля длинной более 3 метров.

Стеллажи для хранения труб

На сьогоднішній день в Україні широке застосування отримали стелажі для зберігання дрібних штучних вантажів, товарів в коробках і паллетированных вантажів. Через низьку вартість і універсальності застосування дані стелажі (поличні і палетні) використовує більшість компаній. Але що ж робити підприємствам, яким потрібно обробляти довгомірні вантажі? Ні палетні, ні поличкові стелажі на жаль неможливо використовувати для зберігання труб або профілю довжиною більше 3 метрів.

Саме ідеальне рішення для цієї задачі - консольні стелажі. Дані стелажні системи досить рідкісні, проекти по встановленню консольних стелажів займають не більше 5% обсягу стелажного ринку, але тим не менш від цього не стають менш функціональними і виконують свою важливу роль у складській логістиці компаній, що оперують довгомірними товарами. Даний тип стелажа використовують деревообробні підприємства, виробники та продавці будівельних матеріалів (профілів під гипсокартон, металеві або пластикові труби, металопрокат і т. д.).

kak-udobnee-razmestit-na-sklade-dlinnomernye-gruzy-1.jpg (89 KB)

Консольний стелаж складається з ряду стійок, з'єднаних між собою горизонтальними і діагональними розтяжками, і консолей, які кріпляться на стійки защіпками або болтами і служать опорою для вантажу. В залежності від необхідних навантажень стійка може бути виконана у вигляді закритого прямокутного профілю або у вигляді двотавра з отворами під кріплення консолей. Профіль або двотавр так само може бути різних перетинів і виготовлений з різної товщини металу. Крім різних варіантів стійок досягати необхідну несущею здатність конструкції можна змінюючи відстань між сусідніми стійками. Чим воно менше і відповідно чим більше стійок поміститься в ту ж довжину стелажа, тим більше буде максимальне навантаження на стелаж.

Якщо потрібно перестановка рівнів зберігання, то стійка робиться перфорованої з заданим кроком перфорації. У разі застосування перфорованої універсальної стійки потрібно більш металомістка стійка, т. к. перфорація знижує несучу здатність стійки. При застосуванні стійки з фіксованим розташуванням консолей і без можливості зміни ярусів можна економити на металоємності конструкції, але у такому разі про універсальність конструкції мови бути не може. Висновок: у разі однотипних вантажів і вкрай низької ймовірності зміни параметрів зберігається вантажу в майбутньому, можна вибрати більш економічний варіант, в іншому випадку – краще купувати більш універсальну конструкцію.

Консолі так само можуть бути виготовлені з профілів різного перетину і товщини металу. Консолі, як і стійки, можуть бути трубними, або виготовленими з двотавра. Переріз і довжина консолі підбирається виходячи з навантажень на ярус зберігання.

Однією з опцій консольного стелажа є наявність фіксатора на краю консолі, якщо товар має ймовірність скочування або зберігається без упаковки.

Консольні стелажі бувають односторонніми або двосторонніми.

kak-udobnee-razmestit-na-sklade-dlinnomernye-gruzy-2.jpg (120 KB)

Покриття: як і інші типи стелажів, консольні стелажі можуть мати оцинковане або порошкове полімерне покриття. Більшість довгомірних товарів можна зберігати на вулиці, у зв'язку з чим до покриття стелажів приділяється особлива увага. Консольні стелажі для використання на вулиці обов'язково повинні бути покриті оцинкованим металом, в іншому випадку корозія знищить весь товарний вигляд, а з часом може призвести до зменшення несучої здатності стелажа і аварійної ситуації. При цьому деталі стелажа повинні бути покриті методом гарячого цинкування, а не просто виготовлені з оцинкованої сталі. Даний метод значно дорожче, зате набагато краще в експлуатації. Порошкове полімерне покриття можна застосовувати в приміщеннях з нормальним температурно-вологісним режимом.

Дмитро Льонок,
Генеральний директор 
ТОВ "Склад-Сервіс Київ"

Рішення від Склад Сервіс
Консольні стелажі Консольні стелажі Консольні стелажі
  • Висота стійки: до 11 000 мм
  • Довжина консолі: 500-2500 мм
  • Навантаження на одну консоль: до 2500 кг
  • Можливе використання в форматі мобільних стелажів
підходить для
Дошки
Брус
Плити
Профілі
Прути
Труби
Інші негабаритні вантажі

Опис конструкції Консольні стелажі стоять відособлено в модельному ряду сучасних стелажних систем, оскільки зовсім не схожі на своїх побратимів. Вантаж укладається на опори (консолі), прикріплені до масивних стійок із двотавра. Оскільки консолі кріпляться тільки з одного боку, фронтальна частина к

Докладніше