Невичерпний ресурс для бізнесу: інструкція екологічного отримання прибутків з відходів
Задача
Поставка сміттєвих баків на 240 л для чотирьох громад Полтавської області, для побудови системи роздільного збору відходів. Мета використання сміттєвих баків саме в такому об'ємі полягає у встановлені їх по території громад, що дозволило мешканцям сортувати відходи прямо вдома, розділяючи їх за категоріями (папір, пластик, скло, органіка).
Опис проєкту
Читайте в описі, як місцевій владі чотирьох громад Полтавської області вдалося створити економічно вигідну модель, де громади отримують дохід від продажу вторсировини. Та що дозволяє компенсувати витрати на організацію системи роздільного збору відходів.
Чому ресурс невичерпний?
Щороку в Україні нагромаджується 11 млн тонн сміття, приблизно 300 кг на людину в рік. При цьому десь 80% твердих побутових відходів можна переробити, це в Європі, у нас лише 15% відходів проходять вторинну переробку. Погано? Так, втім це означає, що на ринку повно вільного місця.
Як його зайняти?
Побудувати систему win-win (він-він), до складу якої входять: місцева влада, приватні компанії, комунальні підприємства, переробні підприємства, сортувальний майданчик та домогосподарства з комерційними підприємствами.
Як можна отримати кошти та, як це зробив наш Замовник?
Кошти можна отримати від продажу вторсировини. Збираючи та сортуючи ТПВ громада та місцева адміністрація отримує дохід, який не вичерпується з року в рік, так само як не зменшується частка твердих побутових відходів. Таким чином, отримані гроші, компенсують велику частину видатків на організацію системи роздільного збирання в громаді.
Чому варто звернути увагу на цей кейс?
Повільно, але впевнено українське законодавство наближають до європейського.
У 2014 році Україна підписала Угоду про асоціацію із Європейським Союзом, у 2017 році схвалила Національну стратегію управління відходами. Згідно неї, до 2030 року маємо переробляти до 65% упаковки.
Суто законодавчо, це має бути врегульовано у Законі України “Про управління відходами”, який запровадив розширену відповідальність виробників продукції. Розширена відповідальність виробника полягає у тому, що виробники відповідають за свою продукцію навіть після того, як вона була використана.
Таким чином виробники певних товарів будуть зобов’язані організувати колективно чи індивідуально системи розширеної відповідальності виробника для, як мінімум, приймання та збирання на всій території України від кінцевих споживачів відходів, що утворилися внаслідок використання продукції, а також подальше управління цими відходами. Фінансовий тягар будуть нести виробники, в тому числі імпортери таких товарів.
Акцентуємо вашу увагу: вони будуть зобов’язані приймати та збирати!
Тож обов’язок по роздільному збору відходів та виконанню цільових показників з підготовки для повторного використання та рециклінгу побутових відходів покладено на виробника товарів.
Але створювати систему вони будуть спільно з органами місцевого самоврядування, включно з підприємствами, що вже налагодили роздільне збирання в громадах, та покривати усі видатки за збір.
Тож який виграш?
В разі побудови системи закритого циклу управління відходами, вигоду мають всі.
Окреме домогосподарство отримує чисті вулиці, відсутність сміттєзвалищ під містом, охайний вигляд місць збирання відходів, а замість підняття тарифів на вивезення сміття, зможуть обирати напрямки вкладення грошей громади у потрібні їй проєкти.
Бізнес отримує налагоджену систему сортування збору відходів, досягає показників встановлених державою, показує це як фактор соціальної відповідальності, який є далеко не останнім пунктом при виході на ІРО, або для залучення інвестицій.
Успішний проєкт по сортуванню та переробці ТПВ нашого Замовника показав, що схема працює і приносить додаткові кошти громадам, звільняє сміттєзвалища та має неабияку екологічну користь. Тож вирішувати вам.
Галерея
В проєкті ми використовували
- Велика ємність і зручність у використанні
- Зручне рішення для заміських територій
- Можливість обслуговування комунальною технікою
- Опціонні деталі для підвищення ефективності
Опис конструкції Продумана конструкція баків SULO забезпечує їм стабільно високий попит і допомагає продовжити термін інтенсивної експлуатації до 10 років і більше. Баки SULO відрізняються суцільнолитою конструкцією з первинного поліетилену, що підвищує зносостійкість ємності. Міцність досягається
- Об’єм – 1 100, 770, 660 л
- Ідеальне співвідношення ціна-якість
- Захват за гребінку або цапфи
- Вироблено в Німеччині
Опис конструкції Пластикові сміттєві баки SULO виробляються з якісного первинного поліетилену методом лиття під низьким тиском (HDPE). Контейнери з плоскою кришкою сконструйовані відповідно до стандарту DIN EN 840-2 і відмічені знаком якості RAL GZ 951/1.Якісний поліетилен (первинна сировина) забез