Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1

06.07.2014

Багатоповерхові стелажі стають все популярнішими, все більше клієнтів визнають їх ефективність на складах з високими стелями, особливо для зберігання товарів, що потребують ручної обробки. За допомогою багатоповерхових стелажів і систем перекриттів, можна вирішити найскладніші завдання по організації зберігання. Ми вже розповідали про деяких з мезонінів, які нам доводилося встановлювати, і, як правило, вони всі нестандартні і не схожі один на одного.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (1)

На цей раз на одному складі ми інсталювали 2 мезоніну, які знаходяться в різних приміщеннях. Стелажі призначені для зберігання продукції великої мережі мисливських і рибальських магазинів.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (2)

Висота стель складського приміщення 4 250 мм і щоб найбільш раціонально розмістити поличні стелажі, була спроектована двоповерхова конструкція з перекриттями для персоналу. Висота першого поверху 2 025 мм, що цілком достатньо для комфортної роботи.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (3)

На мезоніні встановлені 2 сходи, одна з них подвійна, яка дозволяє розминутися людям при інтенсивній роботі. Для цих же цілей по обидва боки сходів передбачені вантажні ворота для вантаження/розвантаження товару на другий поверх.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (4)

На фото добре видно елементи стелажів: до оцинкованої стійці з профілю шириною 50 мм кріпляться несучі балки (траверси), пофарбовані помаранчевої емаллю, у проходах на балках закріплені решітки перекриттів. Полиці для товарів виготовлені з листів шліфованого ДСП, які для міцності покладені на металеві перемички.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (5)

Гратчасті оцинковані перекриття відмінно пропускають повітря і світло, тому не потрібно встановлювати додаткове освітлення під стелею першого поверху. На стійці стелажа ви бачите інформаційну табличку, застережливу про максимальної розподіленої навантаження на полицю – 200 кг на кв. м.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (6)

На другому поверсі встановлені полиці з ДСП в 3 яруси, включаючи підлогу. Ширина робочих коридорів на мезоніні – 1 000 мм.

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (7)

Для інтеграції в конструкцію мезоніну несучих колон будівлі і труб, в полках були вирізані відповідні отвори. Можна сміливо сказати, що в цьому складі ефективно використовується кожен квадратний сантиметр :)

Двоповерхові поличкові стелажі: вирішуємо непрості завдання. Частина 1. Фото (8)

По всьому периметру другого поверху і мезоніну в тому числі і біля стін складу передбачені поручні безпеки. На кожну стійку, щоб закрити гострі металеві краю, передбачені заглушки з чорного пластику.

Кожен мезонін індивідуально проектується інженерами виходячи з параметрів складського приміщення та необхідних експлуатаційних характеристик. Багатоповерхові стелажі являють складну конструкцію, але при цьому є найбільш ефективними системами висотного поличного зберігання і ручної обробки штучних вантажів.

Дивіться інші наші проекти: 
3-х поверхові стелажі, 
В'їзні стелажі і мезонін, 
Двоповерхова конструкція поличкових стелажів.

Поділитися